Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir ?

Whatsapp 8 Şubat tarihiden sonra yeni sisteme geçecek olması tepkilere yol açmıştı. Whatsapp bildiğiniz üzere Facebook un bünyesinde bulunmakta. Whatsapp, gizlilik sözleşmesinde kullanıcıların bütün bilgilerini Facebook la paylaşmak istedi. Kullanıcılar özel bilgilerinin paylaşılmasına sıcak bakmadığından dolayı çoğu kullanıcı alternatif mesajlaşma ve arama uygulamalarına yönelmeye başladı. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların üyeliklerinin iptal edileceği bildirildi. Gelen tepkiler üzerine Whatsapp ‘ın sahibi Facebook gizlilik sözleşmesini erteledi.

Kullanıcılar gizlilik sözleşmesinin ortadan kaldırdığını düşünürken , Facebook dan tekrar bir adım geldi bu konuyla ilgili. Whatsapp ‘ın sahibi Facebook gizlilik sözleşmesinin 15 Mayıs’a ertelendiği ortaya çıktı. Gizlilik sözleşmesi kabul edilmezse eğer ciddi kısıtlamalara gidileceği düşünülüyor.

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl Kabul Edilir ?

Gizlilik sözleşmesini kabul etmek istiyorsanız eğer özel bir şey yapmaya gerek yok. Tarih yaklaşmaya başladığı zaman Whatsapp bunun için uyarı verecektir. Uygulamanın içerisine girdiğimiz de sözleşme ekranının çıkmasını beklemek gerekiyor. Çıkan ekran da sözleşmeyi okuduktan sonra kabul etmek isterseniz eğer “Onay ” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Sözleşmeyi kabul etmekte kararsızsanız “Şimdi Değil” butonuna tıklayarak bir süre önümüze çıkmasını engelleyebiliriz. Whatsapp belirli bir süre sonra tekrar karşınıza çıkaracaktır.

Gizlilik sözleşmesinin tarihi net olsa da yaptırımlarının neler olacağı tam olarak bilinmemekte. Aldığı tepkilere göre tekrar ertelemeye tabi tutabilir yada bu sefer net çizgisini koruyarak gizlilik sözleşmesini aktifleştirebilir. Gizlilik sözleşmesi aktifleşirse eğer çok fazla kullanıcısını kaybedeceği net. Kullanıcıların Whatsapp la erişimi kesilirse Telegram, Bip, Signal gibi uygulamalara kullanıcı akışı hızlı bir şekilde olacaktır. Önümüzde ki günlerde nasıl olacağını yaşayıp göreceğiz.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Konular