Okullar Ne Zaman Açılacak?

Covid-19 salgının başladığı günden itibaren eğitim açısından zor bir dönem içerisine girdik. Salgın döneminde alınan tedbir kapsamın da okullar uzun süre yüz yüze eğitime geçemedi. Salgın yüzünden okulların yüz yüze eğitim yapmaması online olarak ders anlatılması veliler tarafından çok kabul gören bir yöntem olmadı. Uzaktan eğitim veliler ve bir kesim tarafından yetersiz bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından beklenen açıklama geldi. Ülke genelinde Covid-19 salgın tedbirleri kapsamında kademeli normalleşme sürecinde eğitimde uygulanacak kararlara ilişkin bilgilere yer verildi.

Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Kademeli normalleşme kapsamında eğitimde uygulanacak kararlara ilişkin bilgilere de yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs’tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini, diğer kademelerde ise 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceğini açıkladı.

17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren ilerleyecek yüz yüze eğitime , Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullara uyulması şartıyla başlanabilecek. Bu kapsamdaki öğretmen , öğrenci ve eğitim çalışanlarının salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için kolaylıkları, valilikler tarafından yürütülecek.

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak Kabine toplantısı ve Bilgim Kurulunda yapılacak durum değerlendirilmesinden sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Konular