Güney Kore Popüler Diziler

Kore yapımı diziler son yıllarda oldukça popüler olmaya başlamıştır. Ülkemizde de bunun yansımalarını görebiliriz. Türk dizilerinde Kore yapımı uyarlamalara son dönemlerde fazlasıyla rastlıyoruz. Kore dizileri genelde bir sezondan oluşuyor. Sizin için Güney Kore popüler dizilerinden izleyip beğendiklerimi derledim.

 • Boy Over Flowers
 • Secret Garden
 • Playful Kiss
 • The Heirs
 • The Master’s Sun
 • I Hear Your Voice
 • She Was Pretty
 • The Doctors
 • Goblin
 •  Legend Of The Blue Sea
 • The King Eternal Monarch
 • Kill Me , Heal Me

Boy Over Flowers (2009)

Jan Di ortalama bir kızdır ve Jan Di’nin ailesi, lüks ve iyi bilinen Shin Hwa Koleji yakınında bir kuru temizlemeciye sahiptir. Jan Di okula çamaşır teslim ettiği bir gün inanılmaz derecede zengin ve şımarık dört çocukla karşılaşır. Çocuklar F4 olarak tanınmakta ve kendilerine karşı çıkan herkese sorun yaratmaktadırlar.

Secret Garden (2010)

Dublör olan Gil Ra-Im ile üst düzey bir alışveriş merkezi CEO‘su Kim Joo-Won arasındaki fantastik hikayeyi anlatır. Beraber kayboldukları dağ yolunda Secret Garden isimli bir restorana otururlar ve garson onlara bir içecek ikram eder. Tesadüfen içtikleri iksir yüzünden bedenleri ve ruhları birbiri ile değişir. O günden sonra birbirlerinin dünyaları hakkında daha çok şey öğrenir ve gittikçe birbirlerine bağlandıklarını fark ederler. İçtikleri iksir yüzünden hikâye, daha karmaşık ve çarpıcı bir hal almaya başlar.

Playful Kiss (2010)

Beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni, okulun ilk gününden beri popüler ve
dahi bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya aşıktır. Ha-Ni bir mektup yazarak, aşkını ona itiraf eder. Ancak, Seung-Jo onun yaptığı yazım ve imla hatalarını yüzüne vurur ve ona aptal kızlardan nefret ettiğini söyleyerek onu reddeder. Bir gün, Ha-Ni’nin babası ile beraber yaşadığı ev depremde çökünce, babasının eski bir arkadaşının evine taşınırlar .Babasının arkadaşının oğlu Seung-Jo’dan başkası değildir ve Ha-Ni sevdiği erkeğin yanında yaşama fırsatını bulmuştur.

The Heirs (2013 )

Kim Tan, çok zengin bir imparatorluk grubunun ikinci çocuğudur ve ailesi
tarafından devamlı dışlanır. Çünkü, metres çocuğudur. Ortaokuldayken Amerika’ya gönderilerek istemediği zengin bir kızla nişanı yapılmıştır. Günün birinde arkadaşıyla kafede otururken yan masalarda oturan abla ve kardeş arasında bir kavga olur ve abla kafeyi terk ederek kaçar. Kim Tan’ın arkadaşı olayı yumuşatmak için bir şaka yapar lakin bu şaka genç kızın karakolluk ve hastanelik olmasına neden olur. Kızın pasaportuna el konulur ve kızın gidecek bir yeri olmadığı için, Kim Tan onu kendi evine davet eder ve olaylar başlar.

The Master’s Sun (2013)

Dizi, hayaletleri göreme yeteneğine sahip Kong-Sil’in (Kong Hyo-Jin) etrafında dönmektedir. Kong-Sil geçirdiği bir kaza sonrasında uzun süre komada kalır ve uyandığında ise hayaletleri görmeye başlar. Her yer de ve birden karşısına çıkan hayaletler yüzünden normal bir hayat yaşayamayan Kong-Sil bir gün karşılaştığı Joong-Won (So Ji-Sub) adında bir adama dokunduğunda hayaletlerin ortadan kaybolduğunu fark eder. Artık Joong-Won’un peşini bırakmaz.

The Hear Your Voice (2013)

Dizide, suçsuz olma ihtimalleri imkansıza yakın olan bazı suçlular için atanan avukatların yaşadığı olayları konu ediliyor.Jang Hye Sung, kaba saba, kibirli ve cesur bir kadındır.Kolay olan hiçbirşeyi sevmeyen bir yapıya sahiptir.Cha Kwan Woo, oldukça ciddi bir kişiliğe sahiptir.O iyi bir avukat olmasının yanında eski bir polistir.Henüz 19 yaşında olan Park Soo Ha ise insanların düşüncelerini duyma gibi insanüstü bir yeteneğe sahiptir.Tüm bu karakterler, masumiyetinin kanıtlanmasının çok zor olduğu suçluların yer aldığı davalara bakmak için bir ekip olarak çalışacaklardır.

Kill Me , Heal Me (2014)

arlıklı bir aileye sahip zengin bir işadamı olan Cha Do-Hyun (Ji Sung), çocukluğunda geçirdiği bir travma sonucunda, Dissosiyatif kimlik bozukluğu hastalığından muzdarip olur ve kendi öz kişiliği de dahil 7 farklı kişiliğe (Cha Do-Hyun, Shin Se-Gi, Ferry Park, Ahn Yo-Sub, Ahn Yo-Na, Nana, ve Bay X) sahiptir. Kill Me Heal Me, doktorluğunun ilk yılında olan Oh Ri-Jin (Hwang Jung-Eum) ile Cha Do Hyun (Ji Sung) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

She Was Pretty (2015 )

Güney Kore dizisi içerisinde gençliklerinden itibaren birbirlerini tanıyan iki karakterin yıllar sonrasında tekrardan yollarının kesişmesiyle meydana gelen olaylar dizisinden söz ediliyor. Ji Sung-Soon adlı ana karakterin gençlik günlerinde oldukça çirkin ve şişman biri olmasına rağmen sonrasında oldukça yakışıklı biri haline geldiği bu yapım içerisinde ana kadın karakter olan Kim Hye-Jin ise tam tersi bir süreç içerisinde yer almıştır. Bu iki karakterin yıllar sonrasında buluşmaları esnasında Kim Hye-Jin’in en yakın arkadaşı olan Min Ha-Ri adlı karakter ile Shin Hyuk da önemli bir karakter olarak She Was Pretty içerisinde yer alacaktır. Olay örgüsü bu dört ana karakter etrafında şekillenecektir.

The Doctors (2016 )

Park Shin Hye’nin çocukluğu zorluklarla dolu geçmiştir. Onu derinden etkileyen bir olaya rağmen yılmamış ve doktor olmayı başarmıştır. Kim Rae Won ise yetenekli bir cerrah iken ailesini bir kazada kaybetmesiyle tüm kariyerini bırakarak, lisede öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Lisede en yakın arkadaşıyken, en büyük düşmanlarından biri olan Jin Seo Woo da lisede öğretmenlik yapmaktadır. Bu üçlüye başarılı bir cerrah olan Jung Yoon da katılır.

Goblin (2016 )

Bir Goblin olan Kim Shin(Gong Yoo)’in ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için bir insan geline ihtiyacı vardır. Her nasılsa bir gün hafıza kaybından muzdarip bir Ölüm Meleği olan Wang Yeo ile karşılaşır ve bu ikili birlikte yaşamaya başlarlar.İkisi vefat etmiş ve şimdi bu dünyayı terk etmeye hazırlananları uğurlarlar. 

Legend Of The Blue Sea (2016)

Jun Ji Hyun, aşkını bulmak için karaya çıkan bir deniz kızıdır. Yolu dolandırıcı olan Heo Joon Jae  ile kesişir. Ji Hyun, Joon Jae’ye aşık olur ve onun peşinden yüzerek Seul’e gelir. Joon Jae, işinin ehli olan dolandırıcı Joo Nam Do ile tanışır. İkili yanlarına hacker Tae o’yu da alarak profesyonel dolandırıcılar olarak hayatlarını yaşamaya başlarlar. Deniz kızı Ji Hyun’un da hayatlarına girmesiyle birlikte kendilerini yarım kalan olayların ve maceraların içinde bulacaklardır.

The King Eternal Monarch (2020)

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışmaktadır. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Konular