Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, sağlığa önem veren ve bütçesini düşünen her evcil hayvan ebeveyninin yaptırması gereken bir sigorta çeşididir. Hayvanların sağlığını koruyabilmek hayvan sahiplerinin üzerindeki en büyük sorumluluklardan birisidir. Aniden olan kazalarda, beklenmeyen hastalıklarda birçok evcil hayvan ebeveyni endişe ile girdikleri veteriner kliniklerinden yüksek tedavi bedelleri sebebiyle mutsuz bir şekilde ayrılırlar.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, evcil hayvanların acil durumlarda tedavi masraflarını güvence altına alır. Bu sigorta sayesinde anlaşmalı veteriner kliniklerinde oldukça pahalı tedavilere ücretsiz veya çok düşük ücretli bir şekilde ulaşılabilir. Tamamen hayvanların sağlığı ve hayvan sahiplerinin bütçesi düşünülerek hazırlanmış sigorta planları daha pek çok özelliğe sahiptir.

Evcil hayvan sigortası yalnızca minik dostlarımız hastalandığında devreye girmez. Kayıp, 3. şahıs mesuliyeti, muayene, bakım gibi konularda her sigorta sağlayıcısı firmanın kendine özgü sunmuş olduğu hizmetler vardır.

Evcil Hayvan Sigortası Hangi Türlere Yaptırılabilir?

Sigorta şirketleri genellikle kedi sigortası ve köpek sigortası yapmaktadır. Tabi ki hangi hayvana sigorta yapacağı şirketlerin kendi kararıdır. Bu nedenle kuş, balık, sürüngen gibi farklı türlerdeki evcil hayvanları sigortalayan şirketler de mevcuttur.

Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

Evcil hayvan sigortası, can dostunuzun acil durumlarda en kısa sürede, en iyi sağlık hizmetine erişebilmesini sağlar. Hayvan sahipleri ödeyecekleri veteriner faturasını düşünmek yerine sadece minik dostlarının sağlığını düşünür. Sağlığın her zaman güvence altında olduğunu bilmek iç huzuru ve rahatlık verir.

Evcil hayvanlar kaybolduğunda kayıp ilanı bastırma, kayıp ödülü verme gibi masraflar sigorta tarafından belli oranda karşılanır. Evcil hayvan başka birisine zarar verdiğinde oluşan maddi hasarlar yine sigorta tarafından giderilir. Böylece evcil hayvan kaynaklı harcamalardan ciddi oranda tasarruf edilmiş olunur. Aniden çıkan yüklü ödemeler yerine yalnızca poliçede belirtilen aylık tutar ödenir.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil hayvan sigortalarının kapsamı sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Şirketler sahip oldukları alt yapı ve anlaşmalara göre hizmet aralıklarını daraltır veya genişletir. Sundukları hizmete göre de fiyatlar açığa çıkar. Sigortalarının kapsamı oldukça değişken olsa da hemen hemen her şirketin kapsadığı bazı durumlar vardır. Bu durumlar şöyledir:

  • Kaza ve yaralanmalar
  • Aniden açığa çıkan hastalıklar
  • Kayıp ilanı ve ödülü
  • Tehlikeli durumlar
  • 3. şahıslara verilen hasarlar

Bunların dışında veteriner muayenesi, bakım gibi farklı hizmetleri kapsamı altına alan sigorta planları vardır.

Siz de evcil hayvanınızın sağlığının her an güvence altında olmasının rahatlığını yaşamak isterseniz Patili Sigorta evcil hayvan sigortası planlarını inceleyerek size en uygun sigorta planını seçebilirsiniz.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Konular